Ga naar de inhoud

Alverna naar volgende ronde

Alverna – Activia 7-1

Na het zure gelijkspel vorige week, moest er tegen het een klasse hoger spelend Activia eerherstel gevonden worden. De eerste kansen waren voor de gasten uit Twello, twee in het eerste kwartier, waar bij de tweede Bram van de Burgt als reddende engel moest optreden. Hierna begon Alverna zich ook kansen te verschaffen Jair Roos’ schot werd door de keeper gered, en ook een kopbal van Jespers van Roosmalen, plus schoten van Sam Jansen en Senna van Dam troffen geen doel. Dat deed aan de andere kant Activia wel, na een half uur verdween een hard schot onhoudbaar voor Tim van Deelen in de kruising 0-1. In het laatste kwartier voor rust waren de beide partijen aan elkaar gewaagd en leek de volgende bekerronde voor Alverna ver weg.

 

‘Het kan verkeren’ zei Bredero in de 16e eeuw, en oh wat had hij gelijk. Het fluitgeluid voor de aftrap was nauwelijks verstomd of Jair Roos had de voorzet van Niels van Tintelen al achter doelman Jesse Siero liggen. En hoort, tussen het gejuich door klonk ook het gehuil van Rik en Isa’s dochter die op dat moment het eerste levenslicht zag, Rik en Isa gefeliciteerd. Of dit Alverna onbewust inspiratie gaf weten we niet, maar vanaf dat moment werd Activia zoek gespeeld. Nog in dezelfde minuut had het al 2-1 kunnen staan, en ook een paar minuten later had Sam Jansen de kans daarvoor, maar we moesten wachten tot de 59e  minuut. Niels van Tintleen was sneller dan de doelman en lobde de bal het lege doel in (2-1). Hierna ging het snel, 63e minuut voorzet Niels van Tintelen doelpunt Mitch Albers, 65e minuut voorzet Niels van Tintelen doelpunt twee voor Jair Roos, 71e minuut uitbraak Mitch Albers voor zijn tweede en de 5-1. Daarna een ‘droge’ periode, een paar kansjes voor Sam Jansen en Niels van Tintelen. Daarna deed Niels weer waar hij vandaag het beste in was, een assist geven, dit keer weer op Mitch Albers die hiermee zijn hattrick voltooide en Alverna op 6-1 zette. Het slotakkoord was voor Nick van Heel, zijn vrije trap werd weliswaar ‘geschampt’??? door een verdediger van Activia, maar na een mede door blessure, ‘droge’ periode van 687 dagen gunde wij Nick wel een doelpuntje. De uitstekend leidende scheidsrechter Yannick Akse voelde goed aan dat niemand op extra tijd zat te wachten, en floot op de seconde precies voor het einde.

In de kantlijn:

De ene week is de andere niet blijkt maar weer, waar de ene week de bal er maar niet in wil, gaat de andere week een verkeerd geraakte bal er nog bijna in. Ook kun je dan zien wat vertrouwen doet, er waren periodes  in de tweede helft dat er patronen op de mat gelegd werden, die uitgelegd zouden kunnen worden als ‘gallery play’ zo mooi. Maar ja, elk voordeel ‘hep’ z’n nadeel, of andersom? zij ooit iemand, zijn er daardoor ook problemen. Janine en Iris, van de commissie van ‘wijze moeders’ die de ontvanger van de dinerbon als man van de wedstrijd moesten beoordelen hadden een probleem. Gaat een hattrick boven een doelpunt en vier asssits, of is de man achterin met rust, coaching en passing de aangewezen persoon? In alle wijsheid hebben ze voor de ‘hattrick’ gekozen, maar ook hier geldt voor de toekomst, ’resultaten uit het verleden, geven………’. Al met al een goede ‘generale’ in aanloop naar de uit derby met Niftrik volgende week.

Opstelling. Tim van Deelen(45 Kevin Fransen): Sil Scholten (72 Jur Mulder), Klell Wortelboer, Rico Timmermans, Bram van de Burgt: Lesley Peters, Jesper van Roosmalen(45 Mitch Albers), Senna van Dam(79 Nick van Heel); Jair Roos, Sam Jansen, Boyd Rutten(45 Niels van Tintelen).